הזמנת יום עיון

מבוא כללי לפסיכולוגיה

איזו תמונה "קופצת" לראשנו כאשר אנו נשאלים איך ייראה מפגש עם פסיכולוג?
מהי פסיכולוגיה? האם הפסיכולוגיה היא מדע?
בחלקה הראשון של הסדנא נכיר ונבחן את התנהגותנו בחברה בדרך חווייתית של משחק קבוצתי. החלק השני של הסדנא יוקדש למבוא כללי לפסיכולוגיה ולתחומיה השונים: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה חברתית-ארגונית ופסיכולוגיה קוגניטיבית. תוצג סקירה היסטורית על ההתעניינות בהבנת נפש האדם וכן יוצגו זרמים מרכזיים בפסיכולוגיה.
הסדנא תועבר בדרך חווייתית, ישולבו משחקים והדגמות. פסיכולוגיה פיזיולוגית ופסיכולוגיה של האישיות.

תורשה מול סביבה

איזו תמונה "קופצת" לראשנו כאשר אנו נשאלים איך ייראה מפגש עם פסיכולוג? מהי פסיכולוגיה? האם הפסיכולוגיה היא מדע?
בחלקה הראשון של הסדנא, נכיר ונבחן את התנהגותנו בחברה בדרך חווייתית של משחק קבוצתי. החלק השני של הסדנא, יוקדש למבוא כללי לפסיכולוגיה ולתחומיה השונים: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה חברתית-ארגונית ופסיכולוגיה קוגניטיבית. תוצג סקירה היסטורית על ההתעניינות בהבנת נפש האדם וכן יוצגו זרמים מרכזיים בפסיכולוגיה.
הסדנא תועבר בדרך חווייתית, וישולבו משחקים והדגמות.

פסיכולוגיה חברתית

עד כמה אנו מושפעים מהסביבה שלנו? מהי קונפורמיות ומהן השפעותיה? מה גורם לנו לציית? כיצד ניתן להשפיע על עמדותינו? מה יגרום לנו לנהוג באלימות או למתן אותה?
על שאלות אלו ועוד מנסה לענות הפסיכולוגיה החברתית באמצעות מחקרים רבים ומרתקים.
במסגרת הסדנא נחשף לנושאים אלו באמצעות סרטונים והתנסויות שונות, נדון בהשפעות החברה עלינו, בדרכים להתמודד עם השפעות אלו ועוד.

פסיכופתולוגיה

נתחיל מציות וקונפורמיות על ההיבטים השליליים שלהם, נעבור לאפקט הצופה מהצד ונגלה

האם אנחנו נולדים טובים או רעים? האם אנחנו יכולים לבחור להיות כאלה או כאלה?  מה קורה אצל בעלי חיים? מהו המקור לרוע? מי הם פסיכופתיים, כיצד נראה המוח שלהם?  ומה אפשר לעשות עם כל זה…

פסיכולוגיה חיובית

התחום הכי "חם" וחדש בפסיכולוגיה של ימינו הוא הפסיכולוגיה החיובית, מדובר על ענף מחקר בעולם הפסיכולוגיה החוקר את שאלת האושר האנושי או כיצד מקדמים תפקוד אנושי מיטבי נשאלות שאלות רבות לגבי מה משפיע על האושר המיוחל, מה אולי חשבנו שישפיע אך בפועל הוא לא וכיצד אפשר להתמקד ולהביא את עצמנו למקום טוב יותר.

ההרצאה משלבת הפעלות רבות כמו כתיבת מאיצי אושר, מכתבי הודיה, ניסוח מטרות מיטיבות ועוד.

עבודתו של הפסיכולוג

איך זה נראה בפועל, הדברים שדורשים את תשומת לבם של המטפלים, הראיון הקליני שיטות התערבות טיפוליות מרכזיות יישום כל העבודה על "הפרעה לדוגמה".

ההרצאה תשלב סיפור אישי.