היחידה באוניברסיטת בר־אילן פועלת למעלה מ-40 שנה ובמסגרתה נחשפים ילדים ובני נוער לפעילות מדעית בסביבה אקדמית חוקרת. מטרת היחידה לעודד מצוינות בחינוך המדעי בקרב ילדים ונוער. פעילויות היחידה מתואמות עם הוועדה הממלכתית לקידום החינוך המדעי לנוער ונתמכות על ידי המנהל למדע וטכנולוגיה ועל די המחלקה לנוער שוחר מדע במשרד החינוך.

הפעילות ביחידה מספקת לבני הנוער: היכרות והתנסות עם חזית המדע והטכנולוגיה, העשרה והרחבת הידע, חשיפה לתחומי מחקר מגוונים ומפגש עם חוקרים בסביבה אקדמית. אנו ביחידה שואפים להשיג כל זאת תוך שמירה על אווירה נעימה ומהנה, עם הקפדה על גישות הוראה מאתגרות ומעניינות.

בחופשת הקיץ ובמהלך שנת הלימודים מקיימת היחידה: חוגי מדע לילדים ונוער, ימי עיון ומחנה קיץ מדעי לתלמידי ד'-י"ב. החוגים מתקיימים בקמפוס במתחם סגור המקנה סביבה אקדמית שקטה ומטופחת, המתחם מאובטח על ידי מחלקת הביטחון של האוניברסיטה.

הפעילות ביחידה כוללת שיתוף פעולה הדוק עם מגוון פקולטות ומחלקות כגון: הנדסה, מדעי המוח, מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי החיים, מוזיקה ועוד. במסגרת הפעילות ביחידה, התלמידים יחשפו למחקר המדעי המתבצע במכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים (BINA). המכון מרכז בתוכו תשתיות מכשור עשירות ומתקדמות ביותר המשמשות עשרות מעבדות מחקר ותעשיות. דגש רב ניתן לחשיפת התלמידים למדע תוך עידוד הסקרנות והקישור של המדע לחיי היום יום.

ראש היחידה לנוער שוחר מדע
ד"ר שרית כהן